Jesień powitamy w rytmie bluesa. To bardzo popularna i nastrojowa muzyka, i jak się okazuje taniec również zaskakuje. Od wolnych, snujących się kawałków po szybkie i energetyczne brzmienie. Jak “fachowo” tańczyć bluesa w parze? Tego nauczymy Was na naszych warsztatach “Let’s dance Together”. Sprawdź program i dołącz do nas! 25 września w Por Fiesta Club.

Blues tańczony jest do różnych odmian muzyki bluesowej, od bardzo tradycyjnej (rural Blues) po współczesną (electric, urban Blues), od spokojnej do bardzo energicznej. Jest tańcem afroamerykańskim składającym się z różnych odmian które ukształtowały się zarówno na wiejskich terenach na południu Stanów Zjednoczonych (Juke Joint Blues) jak i w salach balowych w miastach (Ballroom Blues) na początku XX wieku.

Blues dał początek wielu gatunkom muzyki rozrywkowej stąd też znajomość jego techniki pozwola swobodnie czuć się na każdym parkiecie. Tańcząc zarówno do tradycyjnych dźwięków Bluesa i Jazzu jak i do współczesnej muzyki pop.

PROGRAM

sobota | 25 września
– 13:00 – 15:00 Intro to Blues /begginer/
wprowadzenie do tańca bluesowego w parze
– 15:30 – 17:30 Let’s dance together /intermediate/
blues w parach dla średniozaawansowanych
level/

Prowadzą David Tritel & Dorota Kita.

Koszt: 40 zł  – jeden blok warsztatowy,  65 zł – dwa bloki warsztatowe .  | Honorujemy karty firmowe.

Ilość miejsc ograniczona.

Puro Tango w bardzo smakowitym wydaniu. Panie i Panowie, przed Państwem Malena Veltri & Luis Delgado! Oboje urodzeni i wychowani w Buenos Aires, w rodzinach Tangueros złotej ery tanga. Dziś kontyuują rodzinną tradycję, uczą i dają pokazy puro tango. Nadto są naszymi przyjaciółmi, dlategoo z wielką radością zapowiadamy ich kolejną wizytę. 8 – 10 października w Por Fiesta Club.  Rezerwujcie datę! 

Malena Veltri & Luis Delgado dorastali w rodzinach i kulturze Buenos Aires przesiąkniętego historią oraz tradycją tanga. Z wiekiem rozwijali swoje zamiłowanie i umiejetności do tańca, i muzyki tanga. Poznali się jako młodzi ludzie na jednej z lokalnych miolng. Niedługo potem wspólna pasja do tańca stała się sposobem na życie.

Uczyli się i zgłebiali kulturę tanga u wybitnych Maestros epoki, jak: Martha Anton i Manolo, Carlos i Rosa Perez, Flaco Dani, Veronica Salmeron, Gustavo Naveira, Milena Plebs, Mora i Horacio Gody.

Od wielu lat z powowodzeniem uczą, występują i promują kulturę tanga w całej Europie. Ich europejskim domem została sycyijska Katania, choć Kraków również skradł ich serce.

PROGRAM

piątek | 8 października
19:00 – 20:00 Musicalidad de una Mujer / kobieca prezencja i muzykalność w tańcu / open level
19:00 – 20:00 Musicalidad de un Hombre / męska prezencja i muzykalność w tańcu / open level
20:15 – 21:30 A bailar señores! Abrazo , postura & presencia en baile / jak “montować” objęcie i prezencje taneczną w parze / open level
21:30 – 23:00/30 Tradición siempre viva
– practica & costumbres de tango puro / O początkach cabeceo, o zwyczajach tanga i wokół tanga w teorii, i praktyce z poczęstunkiem w tle / open level

sobota | 9 października
11:30 – 12:45 Tango Salón Extremo. Orchestras & musicalidad. / intermediate
13:00 – 14:15 Tango Milonguero. Orchestras & musicalidad / intermediate
14:45 – 16:00 Vals “Crazón encandeano”/ Cadenas simples y complejos a ritmo de vals intermediate / 
20:30 – 00:00 Milonga &Tango Show – urodzinowa milonga klubu z pokazem Maestros Maleny Veltri & Luisa Delgado  / 

niedziela | 10 października
11:30 – 12:45 Labolatorio coreográfico. Jugando con las variaciones / intermediate
13:00 – 14:15 Labolatorio coreográfico. Jugando con los adagios
 / intermediate
14:45 – 16:00 Milonga. Sacando viruta al piso. Pasos con much historia / intermediate / 

Koszt: 65 zł  – jedna lekcja,  130 zł – pakiet 3 lekcji, 240 zł – pakiet 6 lekcji, 300 zł – full pass – warsztaty & milonga & tango show | Honorujemy karty firmowe.

Ilość miejsc ograniczona.