ABC TANGO

Podstawy tanga w pigułce.

Czwartek - Niedziela, 4 - 7 sierpnia

Prowadzą Fernando De Lutiis & La Amelita

Intensywne (ale nei męczące) warsztaty dla początkujących. Przez cztery koljeny dni będziemy Was wprowadzać w fascynujący świat argentyńskiego tanga. Nauczymy Was podstawowych kroków i „gotowych struktur”, z których z powodzeniem będziecie mogli korzystać przez swoje całe tangowe życie. Opowiemy o tangu, jego historii i zwyczajach, tak abyście poczuli jego „klimat”, a potem (mamy nadzieje) zostać częścią tej pięknej kultury.

PROGRAM

czwartek – piątek | 4 – 5 sierpnia
19:00 – 20:15 TANGO  /  / beginner
20:15- 20:30 TANGO Café / przerwa kawowa & odrobina słodkości
20:15- 22:15 TANGO  / beginner

sobota – niedziela | 6 – 7 sierpnia
11:00 – 12:30 TANGO /  / beginner
12:30- 13:00 TANGO Brunch / lekki posiłek & chwila wytchnienia
13:00 – 14:15 TANGO /  / beginner

Koszt: 380 zł  – warsztatyIlość miejsc ograniczona.

FLAMENCO. En momentos serios.

Tientos por Tangos & Martinete con baston

Poniedziałek - Czwartek, 8 - 11 sierpnia

Prowadzi La Amelita

Metaliczny dźwięk compás, melancholijny zaśpiew, które podkreśla wyrazista ekspresja tańca. Oczszczędny ruch i przejmujący stukot obcasów buduje niezwykła scenerię, z której przebija siła flemenco. Powaga, momentami wręcz dostojność tych momentów flamenco porywa i zachwyca. Ich wspomnienie zostaje na długo najbardziej, dlatego w drugiej odsłonie wakacyjnych zajęć bierzemy na warsztat flamenco na poważnie.

Tientos por Tangos. Tiento zalicza się w kanon „cantes jondos” (pieśń głęboka), wykonywane  w tempie na 4 z charakterystycznymi przyśpieszeniami między zwrotkami. Dominuje w nim duma i siła widoczna w bardzo kobiecym ruchu bioder i rąk. Często kończy się por tangos.

Martinete podobnie ja Tientos zaliczane do kanonu cante jondo. Początkowo martine to było pieśnią wolną, z czasem nabrało rytmicznego brzmienia w compás na 12. W akompaniamencie często wykorzystuje się charakterystyczne brzmienie metalicznego dźwięku kowadła. Wyrazisty i ostry ruch tańca podkreśla smutek i głęboki żal, o którymi epatują pieśni por martinete.

PROGRAM

poniedziałek – czwartek | 8 – 11 sierpnia
18:30 – 19:45 Tientos por Tangos / beginner
20:00 – 21:30 Marinete con baston (z laską) / intermediate

Koszt: 160 zł – warsztaty tientos por tangos, 180 zł – warsztaty martinete,  300 zł – full pass – wszystkie warsztatyIlość miejsc ograniczona.

BLUES DANCE

Feel the music & dance blues

Prowadzą David Tritel & Dorota Kita

Poniedziałek - Czwartek, 15 - 18 sierpnia

Blues, to muzyka „duszy”. A skora taka jest muzyka, taniec nie może być inny. Będąc „z duszy’ dla Każdego może być inny, osobliwy i niepowtarzalny. Właśnie dlatego blues mieści w sobie dużą różnorodność stylów, których korzenie sięgają tradycji  afroamerykańskiej społeczności z początków XX wieku.

W czasie tych 4. dniwoych warsztatów wprowadzimy Was w podstawy do klasycznego Bluesa ( takich artystów jak Muddy Waters, Memphis Slim, Howlin’ Wolf i John Lee Hooker!). Nauczymy kroków, z których możecie korzystać we własnych wariacjach tanecznych w czasie  potańcówki bluesowej. Co więcej, każdego dnia po warsztatach będzie godzinna praktyka, na której można ćwiczyć materiał z zajęć oraz „testować” własne pomysły. A „po wszystkim” wspólnie wybierzemy się na tańce. So.. feel the music and dance blues with us!

Warsztaty od podstaw, nie wymagane wcześniejsze doświadczenie.  

PROGRAM

poniedziałek – czwartek | 15 – 18 sierpnia
19:00 – 20:30 BLUES DANCE class / beginner level
20:30 – 20:45 Coffee time / przerwa kawowa
20:45 – 21:45 BLUES Practice / open level

Koszt: 160 zł – warsztaty, 30 – praktyki, 170 zł – full pass / wszystkie warsztaty i praktykiIlość miejsc ograniczona.

BURLESKA. Summer Lady!

Poniedziałek - Środa, 22 - 24 sierpnia

Prowadzi Małgorzata Perzyńska

Gorące i jedyne w mieście takie show – Burleska Summer Lady! Gorąco zapraszamy  na w wakacyjne warsztaty w letniej scenerii naszego klubu. W programie dużo ruchu, kobiecości i zmysłowości. Nie ma znaczenia czy już próbowałaś burleski czy nie, ważne czy masz na to ochotę teraz!  Warsztaty to trzy kolejne dni pracy nad techniką, estetyką i gracją kobiecego ruchu. Nauczysz się jak piękne chodzić (i wyglądać na obcasach), jakie gesty sprawdzają się w „małym kobiecym show”, co dodaje nam szyku i podkreśla naszą zmysłowość. Wszystkie „te sztuczki” przemycimy w krótkiej choreografii stworzonej specjalnie dla Was. Dziewczyny! Summer Lady wzywa!

PROGRAM

poniedziałek | 22 sierpnia
18:30 – 20:30 / w tym 15 min przerwy /  open level

wtorek | 23 sierpnia
18:30 – 20:30 / w tym 15 min przerwy /  open level

środa | 24 sierpnia
18:30 – 20:30 / w tym 15 min przerwy /  open level

Koszt: 170 zł  full pass – wszystkie warsztatyIlość miejsc ograniczona.