
Jeżeli „związek jest siłą”, to przykład tych Dwojga wyraźnie to pokazuje.
Kiedy życie skrzyżowało ich ścieżki, odkryli jak wiele ich łączy jako tancerzy.
Los bywa kapryśny i żartobliwy, i udowodnił to po raz wtóry, kiedy połączył Entrerriano i Tandilense na odległych ziemiach słowiańskich, w Polsce.
Ich spotkanie da wyraz bogatej tradycji obu tych prowincji gauczo. Ich taniec przesiąknie ludyczność i obyczajowość krain, z których pochodzą.
Ich siłą będzie improwizacja, szczerości chwili, prawdziwe spotkanie jednego z drugim. Ciągłe poszukiwanie siebie bez oczekiwań i pretensji. Otwarcie i spontaniczność, które otwierają płynącej chwili. Świadome „tu i teraz”.
Temperamentny, energiczny taniec nastawiony na pogłębianie świadomości i rozwoju, taniec który odzwierciedla miłość do jego ludowych korzeni, rytmu i ziemi.
Taniec, który kształtuje się i rośnie w tym samym czasie, co oni.
Anita Escobar
Argentynka z krwi i kości, jest charyzmatyczną nauczycielką i tancerką argentyńskiego tanga i folkloru. W swojej pracy artystycznej wyznaje koncepcję organicznego i naturalnego tanga.
Naukę tańca zaczęła już w wieku 8 lat od baletu, później jej zainteresowania taneczne skupiły się wokół folkloru argentyńskiego, współczesnego tańca neoklasycznego oraz tańców latynoamerykańskich. Od 2007 roku swoje życie zawodowe skoncentrowała wokół tanga. Tanga uczyła się u Maestros, wsród których wymienić należy: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Montenegro, Ricardo Bigeri and Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda. Poza tańcem studiuje Hatha Jogę, Pilates Reformer i matę, bioenergetyczny trening osobisty.
Występowała w słynnych domach tanga w Buenos Aires, takich jak „Bar Sur”, „Esquina Homero Manzi”, „La botica del Angel” „Tango Porteño”, „La Catedral de Tango, a także w licznych karnawałach w Argentynie (np. Karnawał w Gualeguaychu).
Aktualnie uczy tanga w wielu miastach Polski, jak Zabrze, Katowice, Warszawa, Poznań, Jelenia Góra i Kraków oraz w Berlinie, Rzymie i Neapolu.
Adrian Luppí
Rdzenny Argentyńczyk i Gaucho, jest utalentowanym nauczycielem i tancerzem tanga oraz folkloru argentyńskiego, a także artysta multidyscyplinarnym.
Od najmłodszych lat (5 lat) rozpoczął swoją taneczną podróż jako tancerz argentyńskiego folkloru. W tym czasie posiadł umiejętności tańca, gry na perkusji i malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Poza tym jest także muzykiem. Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcać się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop i instrumenty perkusyjne. Adrian występował z wieloma znanymi zespołami, takimi jak Balet Flamenco Marii Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.
Od 2008 roku swoje życie zawodowe zadedykował całkowicie tangu. Regularnie organizuje warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Tango studiował u następujących Maestros: Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Sebastián Arce, Marian Montes i Gustavo Naveira.
Tango jest dla niego organicznym i naturalnym językiem ciała. W pracy dydaktycznej koncentruje się na dominującej roli emocji i ludzkim aspekcie tanga jako spotkania dwóch osób.
Obecnie daje lekcje i występuje z Anitą Escobar. Kiedy uczą i tańczą wspólnie emigrują w świat swobodnego odczuwania i ruchu, muzyki oraz wzajemnego słuchania, prowadzenia i podążania. Ich warsztaty wypełnione energią i kreatywnością.