Bright colors of Caminito in La Boca neighborhood of Buenos Aires
Warsztaty Tango, Milonga i Vals
prowadzone przez zagranicznych nauczycieli /Argentyna, Europa/

Warsztaty to ważna część edukacji Każdego Tanguero. To właśnie na warsztatach mamy okazje nie tylko uczyć się od samych Mistrzów z Argentyny, ale też chłonąć „corazón de un viejo milonguero”. Od nich uczymy się prowadzenia, kroków oraz manier, jakimi winien szczycić się każdy Pan i każda Pani w świecie argentyńskiego tanga.

Warsztaty charakteryzuje intensywne tempo pracy. Warsztaty naświetlają problem, pokazuję rozwiązanie i przede wszystkim dają materiał i inspirację do dalszej samodzielnej pracy.

Fernando Garera & Pia Galiano
24 - 26 stycznia 2020 w Por Fiesta Club

 

 

 

 

Fernando Galera

Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Tanecznie wywodzi się z folkloru, potem przez lata eksplorował różne obszary tańca, w tym tango, na którym od lat opiera życie zawodowe. TANGO studiował u najbardziej znanych nauczycieli, uznawanych za Mistrzów Tanga, jak Juan Carlos Copes, Miguel Balmaceda, Pepito Avellaneda, Gustavo Naveira, Pupy Castello i Graciela González.

Inspiracje taneczną odnalazł w starym stylu Milonguero z lat 40. i 50. W swojej karierze artystycznej brał udział w najważniejszych festiwalach tanga, towarzysząc prestiżowym orkiestrom, jak „El Café de los Maestros”, „Sexteto Mayor”, „Color Tango” oraz z innymi. Jako nauczyciel i tancerz podróżuje po Ameryce, Azji i Europie. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konkursach tanecznych, w tym w prestiżowym Mundial Tango w Buenos Aires już od jego pierwszej edycji.

Jest twórcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu TSE „TANGO SALÓN EXTREMO”, który od 2008 roku, przez 11 kolejnych lat, zrzesza „Mistrzów Świata i Najbardziej Uznanych Tancerzy na Świecie”.

Pia Galiano

Znana aktorka, która od 8 lat z powodzeniem występuje na scenach teatru. Tango tańczy od 1999 roku. Od samego początku studiuje je pasjami. 

W 2001 roku przeprowadziła się do Madrytu, by następnie osiąść w Monachium, gdzie rozpoczęła intensywną karierę jako pedagog i tancerka. Po dziś dzień daje lekcje i występuje w całej Europie. W 2015 roku dołączyła do Fernando, by wraz z nim tańczyć i uczyć, dzieląc się swoją wiedzą pedagogiczną i doświadczeniem scenicznym. Od 2016 roku Pia dołączyła również do reżyserii i produkcji festiwalu TANGO SALÓN EXTREMO wnosząc swoje spojrzenie aktorki i pasjonatki tanga, jako form ekspresji i sztuk scenicznych. W ten sposób wspólnie poszukują własnego wyrazu w Tangu, nieustannie pogłębiając język od Spotkania, po Objęcie ” Bailando a través del Otro …”  (Tańcząc przez Innego/Drugiego).

Program warsztatów
Piątek, 24 stycznia / Friday, January 24
 • 18:30 – 19:45 TANGO/ Technika dla Niej / Technika dla Niego → Baza – postawa, oś i uziemienie. Technika pivotu i projekcji.
  Technique for Her / Technique for Him (classes separately) – Base, Pivot and Projection
  open level

 • 19:45 – 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga – Oś, pivot i projekcja w parze / Technique for Both – Base, Pivot and Projection in a couple
  open level
 • 21:00 – 00:30/01:00 Milonguita z Maestros Fernando Galera & Pia Gallano
Sobota, 25 stycznia / Saturday, January 25
 • 11:30 – 12:45 TANGO/ Od ruchu liniowego do ruchu „okrągłego”
  From Linear Movement to Circular Movement
  intermediate 
 • 13:00 – 14:15 TANGO/ Giro & Dynamika tańca
  Giros & dance dynamics
  intermediate / advanced
 • 14:15 – 15:15 Przerwa obiadowa / Lunch Break
 • 15:15 – 16:30 TANGO/ Kreowanie dynamiki tańca – propozycje w rytmie i melodii
  Proposals of dynamics – rhythm and musicality
  intermediate / advanced
 • 21:00 – 02:00 Gran Milonga & Tango ShowFernando Galera & Pia Galiana
Niedziela, 26 stycznia / Sunday, January 26
 • 11:30 – 12:45 TANGO/ Ozdobniki & Boleo jako konsekwencja…ruchu
  Ornaments & Boleos as a consequence …
  intermediate / advanced
 • 13:00 – 14:15 TANGO/ Milongueado w Tango Salón
  Milongueando in the Tango Salón
  intermediate / advanced
 • 15:30 – 16:45 MASTER CLASS – Logika ruchu i nauczania
  The Logic of the Movement and Teaching
  professional
Cennik warsztatów

Uno

100
100
 • pojedyńcze warsztaty
 • 1x1:15 godziny
 • z dyplomem 90 PLN
 • z kartą Multisport/FitProfit 80 PLN
 • z OK System 85 PLN

Pakiet DOS

180
180
 • 2 wybrane warsztaty
 • 2 x 1:15 godziny
 • z dyplomem 165 PLN
 • z kartą Multisport/FitProfit 150 PLN
 • z OK System 155 PLN

Pakiet CUATRO

340
340
 • 4 wybrane warsztaty
 • 4 x 1:15 godziny
 • z dyplomem 320 PLN
 • z kartą Multisport/FitProfit 280 PLN
 • z OK System 290 PLN

MASTER CLASS

120
120
 • one special class
 • 1 x 1:15 godziny
 • -
 • z kartą Multisport/FitProfit 100 PLN
 • z OK System 105 PLN

FULL PASS

590
590
 • 7 wrasztaów & Milonga & Tango Show
 • 7 x 1:15 godziny
 • z dyplomem 540 PLN
 • z kartą Multisport/FitProfit 475 PLN
 • z OK System 490 PLN
Zapisy na warsztaty z Fernando Galera & Pia Galiano

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerkiwarsztaty technika solo
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Wybierz warsztaty:

Piątek, 24 stycznia 18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niej18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niego19:45 - 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga

Sobota, 25 stycznia 11:30 - 12:45 TANGO/ Od ruchu liniowego do ruchu „okrągłego”13:00 - 14:15 TANGO/ Giro & Dynamika tańca15:15 - 16:30 TANGO/ Kreowanie dynamiki tańca – propozycje w rytmie i melodii

Niedziela, 26 stycznia 11:30 - 12:45 TANGO/ Ozdobniki & Boleo jako konsekwencja…ruchu13:00 - 14:15 TANGO/ Milongueado w Tango Salón15:30 - 16:45 TANGO MASTER CLASS/ Logika ruchu i nauczania

Płatność za zajęcia:
UNO - jedne warsztatyPakiet DOS - dwa wybrane warsztatyPakiet CUATRO - cztery wybrane warsztatyFULL PASS - wszystkie warsztaty & Milonga & Tango ShowMASTER CLLASS

płatność z kartą firmowąpłatność bez karty firmowej

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie

Anita Escobar & Adrian Luppi
Luty/Marzec 2020 w Por Fiesta Club

 

Jeżeli „związek jest siłą”, to przykład tych Dwojga wyraźnie to pokazuje.
Kiedy życie skrzyżowało ich ścieżki, odkryli jak wiele ich łączy jako tancerzy.
Los bywa kapryśny i żartobliwy, i udowodnił to po raz wtóry, kiedy połączył Entrerriano i Tandilense na odległych ziemiach słowiańskich, w Polsce.
Ich spotkanie da wyraz bogatej tradycji obu tych prowincji gauczo. Ich taniec przesiąknie ludyczność i obyczajowość krain, z których pochodzą. 
Ich siłą będzie improwizacja, szczerości chwili, prawdziwe spotkanie jednego z drugim. Ciągłe poszukiwanie siebie bez oczekiwań i pretensji. Otwarcie i spontaniczność, które otwierają płynącej chwili. Świadome „tu i teraz”.
Temperamentny, energiczny taniec nastawiony na pogłębianie świadomości i rozwoju, taniec który odzwierciedla miłość do jego ludowych korzeni, rytmu i ziemi.
Taniec, który kształtuje się i rośnie w tym samym czasie, co oni.

 

 

Anita Escobar

Argentynka z krwi i kości, jest charyzmatyczną nauczycielką i tancerką argentyńskiego tanga i folkloru. W swojej pracy artystycznej wyznaje koncepcję organicznego i naturalnego tanga.
Naukę tańca zaczęła już w wieku 8 lat od baletu, później jej zainteresowania taneczne skupiły się wokół folkloru argentyńskiego, współczesnego tańca neoklasycznego oraz tańców latynoamerykańskich. Od 2007 roku swoje życie zawodowe skoncentrowała wokół tanga.  Tanga uczyła się u Maestros, wsród których wymienić należy: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Montenegro, Ricardo Bigeri and Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda. Poza tańcem studiuje Hatha Jogę, Pilates Reformer i matę, bioenergetyczny trening osobisty.
Występowała w słynnych domach tanga w Buenos Aires, takich jak „Bar Sur”, „Esquina Homero Manzi”, „La botica del Angel” „Tango Porteño”, „La Catedral de Tango, a także w licznych karnawałach w Argentynie (np. Karnawał w Gualeguaychu).
Aktualnie uczy tanga w wielu miastach Polski, jak Zabrze, Katowice, Warszawa, Poznań, Jelenia Góra i Kraków oraz w Berlinie, Rzymie i Neapolu.

 

Adrian Luppí

Rdzenny Argentyńczyk i Gaucho, jest utalentowanym nauczycielem i tancerzem tanga oraz folkloru argentyńskiego, a także artysta multidyscyplinarnym.
Od najmłodszych lat (5 lat) rozpoczął swoją taneczną podróż jako tancerz argentyńskiego folkloru. W tym czasie posiadł umiejętności tańca, gry na perkusji i malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Poza tym jest także muzykiem. Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcać się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop i instrumenty perkusyjne. Adrian występował z wieloma znanymi zespołami, takimi jak Balet Flamenco Marii Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.
Od 2008 roku swoje życie zawodowe zadedykował całkowicie tangu. Regularnie organizuje warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Tango studiował u następujących Maestros: Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Sebastián Arce, Marian Montes i Gustavo Naveira.
Tango jest dla niego organicznym i naturalnym językiem ciała. W pracy dydaktycznej koncentruje się na dominującej roli emocji i ludzkim aspekcie tanga jako spotkania dwóch osób.
Obecnie daje lekcje i występuje z Anitą Escobar. Kiedy uczą i tańczą wspólnie emigrują w świat swobodnego odczuwania i ruchu, muzyki oraz wzajemnego słuchania, prowadzenia i podążania. Ich warsztaty wypełnione energią i kreatywnością.
Program warsztatów

Szczegóły wkrótce.

Jesús Paez & Iara Duarte
17 - 19 kwietnia 2020 w Por Fiesta Club

 

 

 

 

Jesús Paez

Tańczy od 6 roku życia. Edukację artystyczną rozpoczął od folkloru argentyński w Krajowej Szkole miasta Rio IV (Argentyna).
                    W wieku 18 lat zaczął studiować tango, początkowo hobbystycznie, potem zdecydował się na taniec profesjonalny.  Już jako profesjonalista pracował w Buenos Aires w rozmaitych Casas de Tango (ango Senior, Café Tortoni, La Cumparsita, El Viejo Almacén, Complejo Tango, Taconeando, Misión Tango. Show Nora billous. Show Tango Porteño, Querandi TANGO). Potem przeszedł czas na kontrakty z dużymi firmami i telewizją (Centro Cultural Konex y el Centro Cultural Borges, Galerías pacíficos (2015-2016),Punta y Taco traspié , Teatro Metropolitan City (2014),Glamoree, Music Hall (2010 a 2016),Compañía Mala Junta, (2010 a 2013) Compañía Mora Godoy 2018-2019. 2° Edición del programa de Tv .”LA HORA DEL TANGO 2019” Canal nacional de Argentina).            

Jako zawodowy tancerz i nauczyciel tanga podróżuje do, Turcji, Anglii, Austrii, Włoch, Słowenii, Francji. Holandia Ukraina Słowacja Szwajcaria Hiszpania Korea Niemcy Polska Peru i Chile, gdzie prowadzi warsztaty i tańczy pokazy wraz ze swoją partnerką Iarą Duarte. Na swojej karierze artystycznej wziął udział w licznych festiwalach tanga i konkursach, pośród których jako najważniejsze wymienić należy: Finalista del campeonato Mundial de Tango 2019, Campeón Nacional de tango pista 2017 czy Campeón Nacional de tango escénico 2019.

Iara Duerte

Urodzona w Buenos Aires. Naukę tanga rozpocząła w wieku 6 lat w argentyńskiej szkole tanga COPELLO, w mitycznej dzielnicy Abasto w Buenos Aires, gdzie później współpracowała również jako asystentka. Wiedzę na temat typowego tańca argentyńskiego rozwinęła się w ciągu pięcioletniej edukacji w „ESCUELA NACIONAL DE BAILE AIDA MASTRAZZI”. BAILES LATINOAMERICANOS Y TANGO ARGENTINO.
Wśród nauczycieli, którzy wywarli największy wpływ na jej rozwój artystyczny wymienić należy: Fabian Peralta, Cristian Sosa, Virginia Pandolfi, Mariana Bojanich i Sebastián Ripoll z  Forever Tango. Yanina Erramuspe. 
 Już jako tancerka profesjonalna występowała z takimi osobistościami tanga jaki Cristian Sosa (World Champion 2012 i Metropolitan Champion Milonga / Waltz 2009) Ariel Taritolay (Metropolitan Champion Milonga / waltz / 2016 Tango z Buenos Aires).
Tańczyła w  najważniejszych ośrodkach turystycznych miasta Buenos Aires oraz brała udział w kampaniach reklamowych dla ONEL i DIVA, jak i  mody tanga znanych na całym świecie marek. Od kilku lat regularnie podróżuje dając warsztaty i pokazy tanga. Odwiedziła już m.in. Anglię, Szwajcarię, Austrię, Turcję, Ukrainę, Słowenię, Niemcy, Koreę i Hiszpanię. W sezonie 2017/18 rozpoczęła profesjonalną karierę u boku Jesúsa Páeza. 

Program warsztatów
Piątek, 17 kwietnia / Friday, April 17
Technika
 • 18:30 – 19:45 TANGO/ Technika dla Niej / Technika dla Niego
  Świadoma postawa i prezencja w tańcu – oś, centrum tańca i aktywne plecy.
  Technika nogi bazowej i nogi wolnej – gdzie zaczyna się ruch. Praca stóp – caminata i ozdobniki /
  Technique for Her / Technique for Him (classes separately) – Conscious attitude and presence in dance – axis, dance center and active back. The technique of the base leg and the free leg. Footwork and ornaments.
  open level

 • 19:45 – 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga – Postawa i prezencja w tańcu – gdzie zaczyna się objęcie.
  Noga bazowa i wolna w parze. Caminata i ozdobniki – technika i muzykalność /

  Technique for Both – Attitude and presence in dance – where the embrace begins. Work with the base and free leg. Walking and ornaments – technique and musicality.
  open level
 • 21:00 – 23:00 Practica para Todos z Maestros Jesús Paez & Iara Duarte
Sobota, 18 kwietnia / Saturday, April 18
Tango Pista
 • 11:30 – 12:45 TANGO/ Barridas – klasyczna zabawa stopami / technika i prowadzenie.
  Barridy prowadzone w różnych kierunkach tańca /

  Barridas – classic foot play /technique and leading. Barridas in various dance directions/
  intermediate 
 • 13:00 – 14:15 TANGO/ Boleos  – dynamika i zachowanie przestrzeni / koncepcja ruchu i technika boleo dla Niej i dla Niego.
  Boleos cerrados – przykłady na małą przestrzeń milongi /
  Boleos – dynamics and space behavior / movement concept and boleo technique for Her and Him.
  intermediate / advanced
 • 14:15 – 15:15 Przerwa obiadowa / Lunch Break
 • 15:15 – 16:30 TANGO/ Muzykalność – rytm a melodia na wybranych przykładach z wykorzystaniem barridas i boleos /
  Musicality – rhythm and melody on examples with barridas and boleos
  intermediate / advanced
 • 21:00 – 01:00 Milonga Tradicional & Tango ShowJesús Paez & Iara Duarte
Niedziela, 19 kwietnia / Sunday, April 19
Tango Escenario
 • 11:30 – 12:45 TANGO/ Z Tango Salón do Tango Escenario – postawa i prezencja sceniczna. Objęcie i technika chodzenia /
  From Tango Salón to Tango Escenario – posture and stage presence. Embrace and walking technique
  intermediate / advanced
 • 13:00 – 14:15 TANGO/ Sztuczki Tango Escenario – technika podskoków i zawieszeń /
  Tango Escenario tricks – the technique of jumping and suspensions
  intermediate / advanced
 • 16:00 – 17:15 MASTER CLASS – Tango Escenario
  advanced / professional
Cennik warsztatów

UNO

65
65
 • 18 euro
 • jedne wrasztaty
 • 1 x 1:15 h
 • z dyplomem 60 PLN
 • z Multisport plus/FitProfit
  50 PLN
 • z OK System 50 PLN

Pakiet DOS

120
120
 • 30 euro
 • dwa wybrane warsztaty
 • 2 x 1:15 h
 • z dyplomem 110 PLN
 • z Multisportplus/FitProfit
  80 PLN
 • z OK System 85 PLN

Pakiet CUATRO

220
220
 • 50 euro
 • cztery wybrane warsztaty
 • 4 x 1:15 h
 • z dyplomem 200 PLN
 • z Multisportplus/FitProfit
  150 PLN
 • z OK System 160 PLN

MASTER CLASS

70
70
 • 16 euro
 • one special class
 • 1 x 1:15 h
 • -
 • z Multisportplus/FitProfit
  55 PLN
 • z OK System 55 PLN

Full Pass

360
360
 • 85 euro
 • 7 wrasztaów & Milonga & Tango Show
 • 7 x 1:15 h
 • z dyplomem 330 PLN
 • z Multisportplus/FitProfit
  240 PLN
 • z OK System 255 PLN
Zapisy na warsztaty z Jesús Paez & Iara Duarte

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerki
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Wybierz warsztaty:

Piątek, 17 kwietnia
18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niej18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niego19:45 - 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga

Sobota, 18 kwietnia
11:30 - 12:45 TANGO/ Barridas - – klasyczna zabawa13:00 - 14:15 TANGO/ Boleos – dynamika i zachowanie przestrzeni15:15 - 16:30 TANGO/ Muzykalność - Barridas & Boleos

Niedziela, 19 kwietnia
11:30 - 12:45 TANGO/ Od Tango Salón do Tango Escenario13:00 - 14:15 TANGO/ Sztuczki Tango Escenario15:30 - 16:45 TANGO MASTER CLASS/ Tango escenario

Płatność za zajęcia:
UNO - jedne wybrane warsztatyPakiet DOS - dwa wybrane warsztatyPakiet CUATRO - cztery wybrane warsztatyMASTER CLLASSFULL PASS - wszystkie warsztaty & Milonga & Tango Show

płatność z kartą firmowąpłatność bez karty firmowej

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie