Bright colors of Caminito in La Boca neighborhood of Buenos Aires
Warsztaty Tango, Milonga i Vals
prowadzone przez zagranicznych nauczycieli /Argentyna, Europa/

Warsztaty to ważna część edukacji Każdego Tanguero. To właśnie na warsztatach mamy okazje nie tylko uczyć się od samych Mistrzów z Argentyny, ale też chłonąć „corazón de un viejo milonguero”. Od nich uczymy się prowadzenia, kroków oraz manier, jakimi winien szczycić się każdy Pan i każda Pani w świecie argentyńskiego tanga.

Warsztaty charakteryzuje intensywne tempo pracy. Warsztaty naświetlają problem, pokazuję rozwiązanie i przede wszystkim dają materiał i inspirację do dalszej samodzielnej pracy.

Elise Roulin & Toni Kastelan
27 - 29 września 2019 w Por Fiesta Club

 

 

Elise Roulin

W 2012 roku Elise spotkała Rodolfo Dinzela w jego studio w Buenos Aires. Wraz z nim odkryła koncepcję tanga argentyńskiego jako czystej improwizacji, tworząc niezbędny dialog w tańczącej parze. Dzięki temu mogła doznać wspaniałych uczuć wolności i kreatywności podczas tańca, i od tego czasu dzieli się swoim doświadczeniem z innymi, właśnie w tym duchu. Najpierw w Buenos Aires, a następnie podróżując po Europie. W swojej dydaktyce Elise wykorzystuje radość pracy z ciałem jako narzędzie do osiągnięcia wolności potrzebnej do wyrażenia wyjątkowości w nas samych, a nie do rywalizacji technicznej. Jako że uważa tango argentyńskie za sztukę, stara się inspirować i pomagać tancerzom w odkrywaniu własnego wewnętrznego tańca i radości dzielenia się nim. Uważa, że każde w parze tancerzy odpowiedzialne jest za swój taniec i płynącą z niego przyjemność.

Toni Kastelan

Argentyńskie tango studiuje w Buenos Aires od 2010 roku. Od tego czasu regularnie uczy w Europie. Zanim tango wypełniło całe jego życie, Toni tańczył i nauczał prze wiele lat Lindy Hop, tańca inspirowanego jazzem. Kiedy odkrył tango argentyńskie chciał poznać jego korzenie, aby głębiej zrozumieć zarówno sam taniec, jak i jego dziedzictwo kulturowe. W Buenos Aires studiował tango u Mario Moralesa, choreografa, tanguero i tancerza ludowego, który wyedukował wielu odnoszących sukcesy tancerzy w konkursie Mundial Tango. Toni swój taniec buduje na instynktownych i dynamicznych ruchach. Tango jest dla niego sposobem na życie, a co najważniejsze narzędziem do wyrażania siebie jako jednostki i artysty. Pragnie dzielić się tym doświadczeniem z innymi poprzez swoje nauczanie.

Program warsztatów
Piątek, 27 września / Friday, September 27
 • 18:30 – 19:45 TANGO/ Technika dla Niej / Technika dla Niego
  Technique for Her / Technique for Him (classes separately)
  Strong is the new beautiful! From feet to embrace, how to find your inner strength and power to enjoy an effortless and elegant movement.
  open level

 • 19:45 – 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga / Technique for Both
  open level
 • 21:00 – 23:00 Practica para Todos z Maestros Elise Roulin & Toni Kastelan
Sobota, 28 września / Saturday, September 28
 • 12:00 – 13:15 TANGO/ KREOWANIE DYNAMIKI TAŃCA – PLAY WITH ENERGY EXCHANGE
  How much energy do we need to move our bodies ? Explore and create a movement that is organic and fluid.
  intermediate
 • 13:30 – 14:45 TANGO/ ZATRZYMANIA I „CIĘCIA” W TAŃCU – ENERGY CUTS (INTERRUPTED MOVEMENTS)
  Create “cut” movements by change of directional energy. This cut energy can be used to induce different kind of leg movements
  as a result of the interrupted energy (ocho cortado, voleo..)
  intermediate / advanced
 • 21:00 – 01:00 Milonga Tradicional & Tango ShowElise Roulin & Toni Kastelan
  Wstęp 20 PLN płatny przy wejściu.
Niedziela, 29 września / Sunday, September 29
 • 12:00 – 13:15 TANGO/ 100 TWARZY GIRO – DIFFERENT KIND OF GIROS
  Symmetric giros (front to front giros) and giros with added body energy (spiral). Playing with the free leg for the masculin rol (single and double lápiz, enrosque)
  Playing with the energy for the feminin rol

  intermediate
 • 13:30 – 14:45 MILONGA/ PORZUĆ OŚ, UWOLNIJ STOPY I POCZUJ FAN MILONGI
  One secret about milonga is in how to “cut” the axis movement precisely and clearly. Using this technique you can play with your feet and enjoy without stress.
  intermediate 
Cennik warsztatów

UNO

60
60
 • 18 euro
 • jedne wrasztaty
 • 1 x 1:15 h
 • z dyplomem 55 PLN
 • z Multisport plus/FitProfit
  40 PLN
 • z OK System 45 PLN

Pakiet DOS

110
110
 • 28 euro
 • dwa wybrane warsztaty
 • 2 x 1:15 h
 • z dyplomem 100 PLN
 • z Multisportplus/FitProfit
  70 PLN
 • z OK System 75 PLN

Pakiet CUATRO

200
200
 • 50 euro
 • 4 wybrane warsztaty
 • 4 x 1:15 h
 • z dyplomem 185 PLN
 • z Multisport plus/FitProfit
  140 PLN
 • z OK System 150 PLN

FULL PASS

310
310
 • 75 euro
 • wszytskie warsztaty & milonga & tango show
 • 6 x 1:15 h
 • z dyplomem 280 PLN
 • z Multisport plus/FitProfit
  210 PLN
 • z OK System 225 PLN
Zapisy na warsztaty z Elise Roulin & Tonim Kastelan

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerki
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Wybierz warsztaty:

Piątek, 27 września 18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niej18:30 - 19:45 TANGO/ Technika dla Niego19:45 - 21:00 TANGO/ Technika dla Dwojga

Sobota, 28 września 12:00 - 13:15 TANGO/ Kreowanie dynamiki tańca13:30 - 14:45 TANGO/ Zatrzymania i cięcia w tańcu

Niedziela, 29 września 12:00 - 13:15 TANGO/ 100 twarzy Giro13:30 - 14:45 MILONGA/ Porzuć Oś, uwolnij stopy i poczuj fan milongi

Płatność za zajęcia:
UNO - jedne warsztatyPakiet DOS - dwa wybrane warsztatyPakiet CUATRO - cztery wybrane warsztatyFULL PASS - wszystkie warsztaty & Milonga & Tango Show

płatność z kartą firmowąpłatność bez karty firmowej

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie

Fernando Galera &
24 - 26 stycznia 2020 w Por Fiesta Club

 

 

 

 

Fernando Galera

Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Tanecznie wywodzi się z folkloru, potem przez lata eksplorował różne obszary tańca, w tym tango, na którym od lat opiera życie zawodowe. TANGO studiował u najbardziej znanych nauczycieli, uznawanych za Mistrzów Tanga, jak Juan Carlos Copes, Miguel Balmaceda, Pepito Avellaneda, Gustavo Naveira, Pupy Castello i Graciela González.

Inspiracje taneczną odnalazł w starym stylu Milonguero z lat 40. i 50. W swojej karierze artystycznej brał udział w najważniejszych festiwalach tanga, towarzysząc prestiżowym orkiestrom, jak „El Café de los Maestros”, „Sexteto Mayor”, „Color Tango” oraz z innymi. Jako nauczyciel i tancerz podróżuje po Ameryce, Azji i Europie. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konkursach tanecznych, w tym w prestiżowym Mundial Tango w Buenos Aires już od jego pierwszej edycji.

Jest twórcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu TSE „TANGO SALÓN EXTREMO”, który od 2008 roku, przez 11 kolejnych lat, zrzesza „Mistrzów Świata i Najbardziej Uznanych Tancerzy na Świecie”.

Pia Galiano

Znana aktorka, która od 8 lat z powodzeniem występuje na scenach teatru. Tango tańczy od 1999 roku. Od samego początku studiuje je pasjami. 

W 2001 roku przeprowadziła się do Madrytu, by następnie osiąść w Monachium, gdzie rozpoczęła intensywną karierę jako pedagog i tancerka. Po dziś dzień daje lekcje i występuje w całej Europie. W 2015 roku dołączyła do Fernando, by wraz z nim tańczyć i uczyć, dzieląc się swoją wiedzą pedagogiczną i doświadczeniem scenicznym. Od 2016 roku Pia dołączyła również do reżyserii i produkcji festiwalu TANGO SALÓN EXTREMO wnosząc swoje spojrzenie aktorki i pasjonatki tanga, jako form ekspresji i sztuk scenicznych. W ten sposób wspólnie poszukują własnego wyrazu w Tangu, nieustannie pogłębiając język od Spotkania, po Objęcie ” Bailando a través del Otro …”  (Tańcząc przez Innego/Drugiego).

Program warsztatów

Szczegóły wkrótce.

Anita Escobar & Adrian Luppi
Luty/Marzec 2020 w Por Fiesta Club

 

Jeżeli „związek jest siłą”, to przykład tych Dwojga wyraźnie to pokazuje.
Kiedy życie skrzyżowało ich ścieżki, odkryli jak wiele ich łączy jako tancerzy.
Los bywa kapryśny i żartobliwy, i udowodnił to po raz wtóry, kiedy połączył Entrerriano i Tandilense na odległych ziemiach słowiańskich, w Polsce.
Ich spotkanie da wyraz bogatej tradycji obu tych prowincji gauczo. Ich taniec przesiąknie ludyczność i obyczajowość krain, z których pochodzą. 
Ich siłą będzie improwizacja, szczerości chwili, prawdziwe spotkanie jednego z drugim. Ciągłe poszukiwanie siebie bez oczekiwań i pretensji. Otwarcie i spontaniczność, które otwierają płynącej chwili. Świadome „tu i teraz”.
Temperamentny, energiczny taniec nastawiony na pogłębianie świadomości i rozwoju, taniec który odzwierciedla miłość do jego ludowych korzeni, rytmu i ziemi.
Taniec, który kształtuje się i rośnie w tym samym czasie, co oni.

 

 

Anita Escobar

Argentynka z krwi i kości, jest charyzmatyczną nauczycielką i tancerką argentyńskiego tanga i folkloru. W swojej pracy artystycznej wyznaje koncepcję organicznego i naturalnego tanga.
Naukę tańca zaczęła już w wieku 8 lat od baletu, później jej zainteresowania taneczne skupiły się wokół folkloru argentyńskiego, współczesnego tańca neoklasycznego oraz tańców latynoamerykańskich. Od 2007 roku swoje życie zawodowe skoncentrowała wokół tanga.  Tanga uczyła się u Maestros, wsród których wymienić należy: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Montenegro, Ricardo Bigeri and Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda. Poza tańcem studiuje Hatha Jogę, Pilates Reformer i matę, bioenergetyczny trening osobisty.
Występowała w słynnych domach tanga w Buenos Aires, takich jak „Bar Sur”, „Esquina Homero Manzi”, „La botica del Angel” „Tango Porteño”, „La Catedral de Tango, a także w licznych karnawałach w Argentynie (np. Karnawał w Gualeguaychu).
Aktualnie uczy tanga w wielu miastach Polski, jak Zabrze, Katowice, Warszawa, Poznań, Jelenia Góra i Kraków oraz w Berlinie, Rzymie i Neapolu.

 

Adrian Luppí

Rdzenny Argentyńczyk i Gaucho, jest utalentowanym nauczycielem i tancerzem tanga oraz folkloru argentyńskiego, a także artysta multidyscyplinarnym.
Od najmłodszych lat (5 lat) rozpoczął swoją taneczną podróż jako tancerz argentyńskiego folkloru. W tym czasie posiadł umiejętności tańca, gry na perkusji i malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Poza tym jest także muzykiem. Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcać się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop i instrumenty perkusyjne. Adrian występował z wieloma znanymi zespołami, takimi jak Balet Flamenco Marii Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.
Od 2008 roku swoje życie zawodowe zadedykował całkowicie tangu. Regularnie organizuje warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Tango studiował u następujących Maestros: Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Sebastián Arce, Marian Montes i Gustavo Naveira.
Tango jest dla niego organicznym i naturalnym językiem ciała. W pracy dydaktycznej koncentruje się na dominującej roli emocji i ludzkim aspekcie tanga jako spotkania dwóch osób.
Obecnie daje lekcje i występuje z Anitą Escobar. Kiedy uczą i tańczą wspólnie emigrują w świat swobodnego odczuwania i ruchu, muzyki oraz wzajemnego słuchania, prowadzenia i podążania. Ich warsztaty wypełnione energią i kreatywnością.
Program warsztatów

Szczegóły wkrótce.