Slow drag - zwolnij krok and feel the music

Odkryj wolny krok i smakuj styl dawnych lat. Tańcz Slow Drag w Por Fiesta Club.

Slow Drag, afroamerykański tanieć, najstarszy wśród gatunków tańców bluesowych. Powstawał na przełomie XIX i XX wieku w klubach Nowego Orleanu, kiedy zewsząd słychać było jazz.

Slow Drag to bardzo sensualny taniec, który charakteryzuje bliskie trzymanie. Nie wymaga dużo przestrzeni, tańczony do różnorodnej muzyki swingowej. Bazuje na tradycyjnych elementach tańca swingowego jak triple steps oraz solo jazz steps. Tu najważniejszy jest relax i slow motion. Slow Drag bardzo często tańczony jest na zakończenie potańcówek oraz dużych imprez swingowych. Warto go znać i umieć, bo wiele jego elementów można wykorzystać w innych stylach, jak Lindy Hop, Blues czy Baloboa. Polecamy!

Slowly, with bent knees and with the whole shoe soles flat to the floor, they dragged their feet along its surface, emphasizing the off beat, so that the whole house vibrated like a drum,”

Alan Lomax “The Land Where the Blues Began”

Nasi Instruktorzy Slow Drag

Slow drag w Por Fiesta Club

David Tritel

Związany z Lindy Hop od przeszło 16 lat. Zaczął tańczyć w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, kraju,  którym narodziło się i zyskało największą popularność Lindy Hop. Po dziś dzień Ameryka Północna może pochwalić się najprężniej działającymi ośrodkami Swingu i Lindy.
 
David przez kilka lat podróżował i uczyć się w różnych stanach tańca, w tym Lindy Hop właśnie. W 2010 roku przyjechał do Europy. Uczył i dawał warsztaty tańca m. in. w Londynie, Kopenhadze, Berlinie i Warszawie. 4 lata później, w 2014 roku zdecydował się zamieszkać w Krakowie. Od początku swojego pobytu w tym mieście uczy tańczyć i występuje. Nadal daje warsztaty w innych krajach Europy. Aktualnie oprócz Lindy Hop uczy również Blues Dance i Balboa, a także rozwija swoje umiejętności taneczne w stylach West Coast Swing i Tango.

 

Dorota Kita

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w roku 2013, kiedy po raz pierwszy poszłam na lekcje tanga. Taniec natychmiast stał się moją pasją. Lindy Hop odkryłam nieco później a energia i radość tego stylu od razu podbiła moje serce. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach i warsztatach. Od samego początku trenuję pod czujnym okiem Davida Tritel, który szlifuje moją technikę w obu rolach zarówno jako partner (leader) jak i partnerka (follower). W swoim stylu lubię łączyć różne elementy tańców swingowych (lindy hop, blues, balboa, solo jazz). Taniec jest dla mnie jednym z najbardziej rozwojowych doświadczeń, w którym ciało musi uzupełniać się z umysłem.

Zapisz się na kurs

Slow Drag w Por Fiesta Club

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerki
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Ilość kursów:
123

Lindy hop - wybierz kurs:
poziom początkujący:
Lindy hop beginner/ First Step - NOWY KURS dla początkujących od 18 marca 2019/ poniedziałek 20:45-22:00

poziom początkujący + / średniozaawansowany:
Lindy hop beginner/ First Step + - dla początkujących +/ środa 18:30-19:45Lindy hop beginner +/ Second Step - poziom A +/ poniedziałek 19:30-20:45Lindy hop intermediate/ Dance & Flow - czwartek 21:00-22:15

Charleston - wybierz kurs:
Charleston beginner +/ Second step - poziom A +/ środa 19:45-21:00

Płatności:
Karty firmowe (Multisport, OK System, FitProfit): nie posiadam kartyposiadam kartę
Płatność za zajęcia: karnetpojedyncze zajęcia

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie