Samba - odkryj muzyczny świat Brazylii

Daj się ponieść gorącym rytmom prosto z Río de Janeiro. Tańcz sambę w Por Fiesta Club.

Samba, gatunek muzyki i tańca, z którego słynie brazylijskie Rio de Janeiro.

Muzycznych korzeni Samby poszukiwać należy w rytmach afroamerykańskich. W XIX w. na dzisiejsze terytorium Brazylii sprowadzono wielu niewolników z Afryki. Wraz z nimi ich kulturę, w tym taniec i muzykę. Przełom wieków XIX i XX to lata, w których muzyka afroamerykańska nabierała wpływów innych gatunków muzycznych, jak” polca, maxixe, lundu, xote. :Działo się tak za sprawą przemieszania kultur ludności afrykańskiej oraz innych nacji imigrantów.  Muzyka szybko dała początek żywiołowym i spontanicznym tańcom, które przejęły tę samą nazwę. To co najbardziej typowe dla samby, to charakterystyczny, bardzo dynamiczny ruch bioder.

Samba po dziś dzień tańczona jest w rożnych regionach Brazylii. W każdym z nich ma nieco inną odmianę. Samba, która zna cały świat i która została uznana za dobre narodowe Brazylii, to Samba tańczona w Rio de Janeiro. Słynne karnawały w Rio, parady uliczne i piękne tancerki samby w efektownych strojach są tym, co chcą zobaczyć ludzie z całego świata. I niewątpliwie za sprawą tych karnawałów Rio de Janeiro uznaje się za kolebkę i serce brazylijskiej Samby.

Nasi Instruktorzy Samby brazylijskiej

Samba de Río de Janeiro w Por Fiesta Club

Daria Orzechowska

Tańczy sambę brazylijską od 2008 roku. Kształci regularnie swój taniec w sercu samby – Rio de Janeiro. Co roku podróżuje do słonecznej Brazylii, gdzie pogłębiania znajomości brazylijskich technik tanecznych.

Założycielka krakowskiej grupy sambowej SAMBAXE, z która występuje dając pokazy samby w Polsce i w Europie. Od roku zajmuje się również organizacją brazylijskich fiest i koncertów w Krakowie.

Uwielbia muzykę i uwielbia taniec, dlatego jej zajęcia to porządna dawka pozytywnej energii i zmęczenia!

Eu sou o samba!

„Mam nadzieję, że energia, którą dzielę się z ludźmi przez taniec, naładuje ich i poprawi ich nastrój”.

Hanna Liaskovich

Urodziłam się z tańcem w duszy. Tańczę od 3 roku życia. Profesjonalną karierę taneczną rozpoczęłam w wieku 5 lat. Moje doświadczenie taneczne przedstawia się następująco:

• 3 lata w Pogodin Dance Art School, Brześć, Białoruś; • 11 lat w Artistic Gymnasium №3 w Brześciu (klasy tańców klasycznych, ludowych i towarzyskich + klas akordeonu); • 8 lat w dziecięcym zespole pieśni i tańców ludowych “Pribuzie” im. V. Veremeuk, Brześć; • 5 lat w Białoruskim zespóle tańca ludowego “Raduga”, Mińsk; 
Prowadziłam zajęcia taneczne w 2 szkołach tańca (latino i tańce współczesne) na Białorusi,  organizowałam warsztaty tańców słowiańskich w Krakowie. Stworzyłam show-ballet na Białorusi oraz przeszło 35 kompozycji tanecznych.
Trzykrotnie brałam udział w studenckich konkursach choreograficznych. Każdego roku biorę udział w Międzynarodowych Folk Festiwalach w różnych krajach, w Polsce i na Białorusi miałam okazję również współogranizować festiwale folkowe.
Aktualnie tańczę w zespole samby brazylijkiej „SAMBAXE” w Krakowie, stale doskonalę się w tańcach ludowych oraz prowadzę warsztaty tańców słowiańskich.

Zapisz się na zajęcia

Samby brazylijskiej w Por Fiesta Club

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz kursy:
Samba Brazil - NOWY kurs dla początkujących od 24 października // środa, 20:45 - 22:00Samba Brazil - kurs dla początkujących + // wtorek, 19:30 - 20:45

Płatności:
Karty firmowe (Multisport, OK System, FitProfit): nie posiadam kartyposiadam kartę
Płatność za zajęcia: pojedyncze zajęciakarnet


Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie