Samba - odkryj muzyczny świat Brazylii

Daj się ponieść gorącym rytmom prosto z Río de Janeiro. Tańcz sambę w Por Fiesta Club.

Samba, gatunek muzyki i tańca, z którego słynie brazylijskie Rio de Janeiro.

Muzycznych korzeni Samby poszukiwać należy w rytmach afroamerykańskich. W XIX w. na dzisiejsze terytorium Brazylii sprowadzono wielu niewolników z Afryki. Wraz z nimi ich kulturę, w tym taniec i muzykę. Przełom wieków XIX i XX to lata, w których muzyka afroamerykańska nabierała wpływów innych gatunków muzycznych, jak” polca, maxixe, lundu, xote. :Działo się tak za sprawą przemieszania kultur ludności afrykańskiej oraz innych nacji imigrantów.  Muzyka szybko dała początek żywiołowym i spontanicznym tańcom, które przejęły tę samą nazwę. To co najbardziej typowe dla samby, to charakterystyczny, bardzo dynamiczny ruch bioder.

Samba po dziś dzień tańczona jest w rożnych regionach Brazylii. W każdym z nich ma nieco inną odmianę. Samba, która zna cały świat i która została uznana za dobre narodowe Brazylii, to Samba tańczona w Rio de Janeiro. Słynne karnawały w Rio, parady uliczne i piękne tancerki samby w efektownych strojach są tym, co chcą zobaczyć ludzie z całego świata. I niewątpliwie za sprawą tych karnawałów Rio de Janeiro uznaje się za kolebkę i serce brazylijskiej Samby.

Nasi Instruktorzy Samby brazylijskiej

Samba de Río de Janeiro w Por Fiesta Club

Daria Orzechowska

Tańczy sambę brazylijską od 2008 roku. Kształci regularnie swój taniec w sercu samby – Rio de Janeiro. Co roku podróżuje do słonecznej Brazylii, gdzie pogłębiania znajomości brazylijskich technik tanecznych.

Założycielka krakowskiej grupy sambowej SAMBAXE, z która występuje dając pokazy samby w Polsce i w Europie. Od roku zajmuje się również organizacją brazylijskich fiest i koncertów w Krakowie.

Uwielbia muzykę i uwielbia taniec, dlatego jej zajęcia to porządna dawka pozytywnej energii i zmęczenia!

Eu sou o samba!

Zapisz się na zajęcia

Samby brazylijskiej w Por Fiesta Club

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz zajęcia
Samba Brazil // beginner, środa w godzinach 18:15 - 19:30

Płatności:

Karty firmowe (Multisport, OkSystem...): nie posiadam kartyposiadam kartę
Płatność za zajęcia:

Zapoznałem się i akceptuje regulamin Por Fiesta Club.
Zgadzam się na przetwarzanie danych na wewnętrzne potrzeby Por Fiesta Club określone w Polityce Prywatności Por Fiesta Club.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie