Historia i filozofia Por Fiesta Club


 

Por Fiesta Club zajmuje pierwsze piętro dawnego Pałacu Przeworskich ulokowane w centrum Krakowa, przy ul. Warszawskiej. Tu gdzie historia spotyka się ze współczesnością, sztuką z nauką. Zabytkowe wnętrza oplecione współczesna architekturą utrzymane w stylistyce „Starego Krakowa”. 

Por Fiesta Club to klub muzyki i tańca, w którym tętni życie towarzyskie.

Bywalcami klubu są osoby w różnym wieku. Najwięcej przychodzących do nas osób, to ludzie pracujący, którzy w swojej „codzienności” wybierają zainteresowania i pasję. Tu nie ma osób przypadkowych. Do Por Fiesta Club przychodzą ludzie, którzy szukają w życiu czegoś więcej. Kultury i rozrywki, pasji, ożywienia towarzyskiego. Od 10. lat tym właśnie zajmuje się Por Fiesta Club na Warszawskiej 17.

 

 

 

Por Fiesta Club prowadzi profesjonalną Akademię Tańca (Krakow Dance Academy) – Flamenco (Andaluzja/Hiszpania), Tango i Folclore (Bunos Aires / Argentyna), Swing jazz – Charleston & Lindy Hop (Nowy Jork / Stany Zjednoczone), Burleska (Stany Zjednoczone). Klubowa akademia tańca oferuje kursy i warsztaty tańca na wszystkich poziomach zaawansowania, które prowadzą renomowani nauczyciele tańca z kraju i zagranicy.  Zespół nauczycieli i tancerzy Por Fiesta Club pracuje w oparciu o autorski program nauczania, który udoskonala wraz z rosnącym doświadczeniem dydaktycznym. Cenionym atutem klubowej Akademii Tańca jest nauka nie tylko kroków do tańca, ale też całej kultury i etykiety życia towarzyskiego, potocznie nazywanej social life. Por Fiesta Club regularnie organizuje praktyki i wieczory taneczne, które cieszą się popularnością i uznaniem na krakowskiej scenie muzyki i tańca. Przestronne wnętrza, urządzone ze smakiem dodają im niezwykłego uroku, niepowtarzalnego w całym Krakowie.

 

 

Znakomitym dopełnieniem klubowej codzienności jest kawiarnia, w której serwujemy aromatyczny herbaty, pyszne kawy, orzeźwiające lemoniady, regionalne specjalności. Idealne miejsce, aby usiąść i odetchnąć przy filiżance dobrej kawy. Spotkać się na chwilę przyjaznej rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi. Poznać innych klubowiczów. Kawiarnia jest naturalnym tłem dla wielu klubowych wydarzeń, jak spotkania językowe (Café Madrid, Café A Brasileira), praktyki taneczne czy tematyczne rozmowy z zaproszonymi Gośćmi.

W Weekendy klub staje się kolebką kultury iberoamerykańskiej. Dzieje się tak, dzięki wydarzeniom artystycznym organizowanym i współorganizowanym przez Por Fiesta Club (koncerty muzyczne, milongi, fiesty i recitale flamenco, potańcówki swingowe). Klub stale odwiedzają  wysokiej klasy artyści, zarówno z Polski, jaki i z zagranicy. Muzycy i tancerze tanga z Buenos Aires, La Plata i innych zakątków Argentyny. Artyści flamenco z Granady, okolic Kadyksu czy z Sewilli. Ostatnimi czasy goszczą tu również pasjonaci muzyki i tańca swing jazz. W tych dniach Por Fiesta Club tętni życiem. Zewsząd słychać muzykę, gwar roześmianych ludzi.
Tak rodzą się tu chwilę, do których chce się wracać. Chwile, które nadają koloryt codzienności, tworzą historię pięknych wspomnień.

Na przestrzeni lat Por Fiesta Club podejmuje współpracę historii z krakowskimi i międzynarodowymi Instytucjami Kultury, jak: Instytut Cervantesa (warsztaty i koncerty flamenco „Peña Flamenca Triana”, Ambasada Argentyny (II ogólnopolskie trasy koncertowe „Original Tango Argentino”, Krakowskie Biuro Festiwalowe (koncert polskich i argentyńskich tang „Wianki 2015”, projekt „Milonga na Mogilskim”.

Dziękujemy za wszystkie wyrazy uznania. To ogromny zaszczyt móc promować kulturę iberoamerykańską i dzielić się swoją pasją z mieszkańcami miasta i okolic. Duma być miejscem, którym zachwycają się turyści z Europy i ze świata.

Początki Por Fiesta Club

 

 

 

Nazwa Por Fiesta Club łączy w sobie dwa pojęcia por fiesta i klub.
Najpierw było
 por fiesta, pojęcie zaczerpnięte z kultury flamenco. Por fiesta to robić coś, co daje radość, i robić to razem, w grupie. Bawić się, tańczyć i muzykować, rozmawiać i śmiać się. Taka powinna być fiesta. Klub to społeczność, grupa osób nieprzypadkowych. Grupa osób, których coś łączy. W tym przypadku to grupa miłośników muzyki, tańca i języków kultury iberoamerykańskiej.

Por Fiesta Club powstał z wielkiej fascynacji i tęsknoty. Fascynacji tańcem i jego kulturą. Najpierw flamenco, potem tangiem argentyńskim.

Tęsknoty do miejsc, gdzie można być z ludźmi, którym chodzi o to samo – pasje, zainteresowania, ciekawe rozmowy. Gdzie ważna jest rzetelność i uważność na siebie.
Bez takich miejsc, świat byłby smutny.

Klubowicze o nas

 

 

…kiedy przekraczam progi Por Fiesta Club, zamyka za sobą drzwi codzienności… wkraczam w świat magii muzyki, tańca, gestów, spojrzeń, ale przede wszystkim spotykam ludzi, których zaczarowało tango, ludzi, którzy smakują ten taniec z każdym taktem, ruchem i szczerze chcą się tą pasją dzielić.

Ela S. /maj 2019/

To nie jest zwykła szkoła tańca, w której uczą kroków. To miejsce przesiąknięte magią tańca i muzyki, miejsce, w którym pasja jest standartem, miejsce, w którym znajdziesz przyjaciół (…).

Nauczyciele w tym miejscu ze swoją pasją, miłością do zawodu i doświadczeniem połączonym z niekończącą się cierpliwością i wiarą w nasze ukryte talenty są w stanie KAŻDEGO nauczyć wrażliwości, subtelności, poczucia muzyki i rytmu. A wszystko to robią w atmosferze przyjaźni i wielkiego fanu!

Anna B. /kwiecień 2019/

To miejsce, gdzie można  „łagodnie pójść w tango”, oferuje więcej niż tylko lekcje, ale – CO WAŻNE – gdzie czujesz się permanentnie zaproszonym, a nigdy naciskanym. Można być, jak ja „przyczajonym tygrysem”, który pojawił się tu NIESPAROWANY i po kilku miesiącach z pewnym zdziwieniem stwierdza: Ja chyba tańczę…, więc jeszcze tu zostanę.

Anna Cz. /kwiecień 2019/

 

Regularne, codzienne zajęcia na bardzo wysokim poziomie, przyjazna atmosfera i doskonali nauczyciele: La Amelita i Fernando De Lutiis.

Iwona S. /kwiecień 2019/

Jest cudowny miejscem, gdzie masz możliwość zrobić swoje pierwsze kroki w tangu i zakochać się w nim na całe życie!

Waleria K. /maj 2019/

Bardzo przyjazna i kameralna atmosfera. Fernando i Amelia są rewelacyjnymi nauczycielami. Gorąco polecam!

Svitlana D. /kwiecień 2019/