Nasza zespół nauczycieli

Odkryj z nami fascynujący świat muzyki i tańca. Tango, flamenco, swing & burleska w najlepszym wydaniu,  w samym centrum Krakowa. Zobacz, co oferujemy i dołącz do nas w Por Fiesta Club.

La Amelita

Od niej się zaczęło – założycielka i managerka Por Fiesta Club oraz nauczycielka tango i flamenco. Z wykształcenia pedagog i psycholog, z zamiłowania i wyboru tancerka. Rozkochana w klasycznej kulturze iberoamerykańskiej, tańczy przede wszystkich sercem. O Flamenco marzyła od zawsze - od 2003 r. uczyła się u polskich i hiszpańskich mistrzów: Marta Dębska, Luis de Luis, Angel Gabaldon, La Moneta czy Familia Montoya. Tango przyszło trochę później, nie mniej pasjonujące i uwielbione. Pod czujnym okiem międzynarodowych maestros szybko rozwinęła swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne. Uczyła się m.in. u: Ernesto Balmaceda & Stella Baez, Max Van De Voorde & Solange Acosta, Fabian Paralta & Josefina Bermudez, Malena Veltri & Luis Delgado, Martin Almiron & Giovanna Di Vincenzo, Daniela Pucci & Luis Bianchi, Javier Rodriguez & Fatima Vitale, Fernando Galera & Pia Galiano.

Fernando De Lutiis

Pochodzi z Argentyny, gdzie rozpoczął naukę tańca już jako 5-latek, początkowo ucząc się folkloru i tańca klasycznego, a później tango. Naukę pobierał i największych mistrzów tanga w La Plata i Buenos Aires m.in. Facundo Jauregui, Carolina Pizzo, Martin Gutierrez, Carlos Terraza, Leo Durso. Los Dinzel, Fernando Galera i Vilma Vega, Gabriel Angio, Julio Balmaceda i Corina de la Rosa, Javier Rodriguez, Noelia Hurtado, Chicho Frumboli , Gustavo Naveira, Raul Bravo, Pablo Giorgini i Noelia Coleti, Carlitos i Rosa Perez itd. Jest wrażliwy na muzykę i ekspresją tańca, niezwykle plastyczny w ruchu i żywo zainteresowany współczesnym rozwojem tanga i jego ruchu. W Por Fiesta Club jest tangowym partnerem Amelii. Oboje uważają, że tango to jeszcze jeden język, w którym można się komunikować, a najpiękniej jest do siebie mówić o tym, co przynosi chwila.

Tadeusz Kościelniak & Patrycja Kościelniak-Kisielowska

Tańczą od wczesnej młodości - Patrycja balet, Tadeusz taniec towarzyski. Tango tańczą wspólnie od 2007 roku, kiedy to poznali się na jednej z krakowskich milong. Mając długoletnie doświadczenie taneczne szybko dołączyli do grona pedagogów. Tanga uczyli się u takich nauczycieli jak: Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Janek Woźniak z Warszawy, Luis Bianchi Daniela Pucci, Thierry le Cocq, Marcelo Varela i Analia Vega, Virginia Cutillo i Jose Halfon Roxana Suarez i Sebastian Achaval, Gonzalo Alonso y Mariel Robles, Fernando Guidi i Ines Moussavi. Mają za sobą także niezapomnianą podróż do Buenos Aires. Od wielu lat pozostają wierni swej pasji i z sukcesem działają na klubowej i krakowskiej scenie tanga. Ich ulubiony styl to rytmiczne Tango Milonguero.

Arnold Chudzik & Magdalena Komornicka - Chudzik

Tango miało być wakacyjną przygodą, a stało się pasją na wiele lat. Choć zawodowo wybrali ścieżki nie związane z tańcem, nie wyobrażają sobie życia bez tanga i milongi. Pasja i ogromny zapał sprawiły, że ze stałych bywalców milong dołączyli szybko do grona krakowskich pedagogów Tanga. Uczyli się od znakomitych tancerzy takich jak: Luis Bianchi i Daniela Pucci, Diego „el Pajaro” Riemer i Cecylia Piccini, Horacio Godoy i Magdalena Gutierrez, Max van de Voorde i Solange Acosta, Leandro Furlan i Gaia Pisauro, Pablo Veron, Victor i Aisha, Alejandro Larenas i Marisol Morales, Marcelo Almiron i Luiza Pasierowska, „El Puchu” i Maria Inez Ocampos, Luis Delgado i Malena Veltri. Uwielbiają tango, ale bez wątpienia ich popisowym stylem jest milonga.

Szymon Nowak & Joanna Helena Nowak

Ich pierwsze spotkanie z kulturą tanga miało miejsce w 2009 r. Taniec, muzyka i atmosfera milong zafascynowały ich od pierwszej minuty. Od tego czasu nie przestają tańczyć, szkolić się i uczyć. Chłonęli wiedzę bardzo szybko i intensywnie. Pośród ich nauczycieli wymienić należy: Sebastiana Arce i Marianę Montes, Sebastiana Achaval i Roxanę Suarez, Javiera Rodriguez i Virginię Pandolfi, Pablo Rodriguez, Carlitosa Espinozę, Noelię Hurtado. Od kilku lat pozostają uznaną parą tancerzy i pedagogów na polskiej scenie tanga. Z Por Fiesta Club związani od 2012 roku.

David Tritel & Dorota Kita

Nauczyciele Lindy Hop, Balboa, Blues, Charlestone i Slow Jazz. David zaczął uczyć się tańca przeszło 20 lat temu w słonecznej Kaliforni, skąd pochodzi. W swoim tanecznym rozwoju zwiedził wiele stanów USA, gdzie poznawał kolejne techniki tańców Swingowych. W 2011 r. przyjechał do Europy, a 3 lata później zamieszkał w Krakowie, już jako tancerz i nauczyciel tańców swingowych. Dorota swoją fascynację taneczną rozpoczęła od tanga argentyńskiego, niedługo później poznała Davida i lindy hop zaczęło być częścią jej życia. Jako bardzo zdolna i ambitna studentka zaczęła szkolić się pod czujnym okiem Davida, a z czasem również asystować na jego zajęciach. Oboje związani z Por Fiesta Club od 2017 r.

Małgorzata Perzyńska-Musiał

Tancerka, dyplomowana instruktorka tańca i choreograf, w Klubie uczy Burleski. Z tańcem związana od 10 roku życia. Przez wiele lat pod okiem znakomitego choreografa i pedagoga, Aiszy Hadyny, tańczyła balet klasyczny oraz modern, który dał jej nie tylko pasję i umiejętności, ale również znakomitą bazę do nauki kolejnych tańców, m.in. tańca towarzyskiego, jazzu, tańca współczesnego. Rytmami latynoskimi zafascynowała się kilka lat później - salsa, reggaeton, samba brasil, tańce latynoskie na wiele lat zupełnie skradły jej serce. Zajęcia z Burleski oraz sexy dance prowadzi o kilkunastu lat, opracowując program kursu i realizując go według autorskiego pomysłu. Oceną jej pracy jest wciąż szersze grono wielbicielek tej techniki oraz rosnąca popularność kursu.

Odkryj z nami fascynujący świat muzyki i tańca. Tango, flamenco, swing & burleska w najlepszym wydaniu,  w samym centrum Krakowa. Zobacz, co oferujemy i dołącz do nas w Por Fiesta Club.