Nuty
Koncerty Klubowe

Dobry koncert to artyści, miejsce i publiczność. Kontakt, jaki powstaje między Artystą i Publiką. Miejsce, które nastraja. Wtedy muzykę odbiera się mocniej, intensywniej. Kameralna scena Por Fiesta Club doskonale nastraja i prowokuje do kontaktu artysty i widza. Naturalnie wywiązuje się dialog między utworami, co potęguje wrażenia i ośmiela publiczność. Oklaski płyną żywiej, słychać poruszenie ukryte w cichych ach i ech. Tak powstają piękne chwile i wspomnienia. Coś, co unosi i powoduje, że chce się tu wracać. Na tango y folclore, flamenco, bossanove i szeroko rozumiany chillout.

Gorąco zapraszamy na klubowe koncerty w Por Fiesta Club, gdzie regularnie występują Muzycy znani z dużych scen!

TURICA DONCEL - Tango & Folklore
26 października 2019 - Sobota, godz. 20:30

Duet muzyczny profesjonalnych muzyków i wielkich pasjonatów argentyńskiego folku: Ana Paula Turica, (Buenos Aires, 1986) i Germán Doncel (San Juan
1981).
Jak sami mówią o sobie: „Dwa głosy, gitara, charango i bombo to instrumenty, które nieustannie towarzyszą nam w drodze”. Oboje ukończyli prestiżową School of Popular Music w Avellaneda. Tam się poznali i uzyskali wiedzę akademicką w kierunkach techniki folklorystycznej i wokalnej. W 2013 roku stworzyli duet i od tego czasu wspólnie podróżują. Przebyli wiele ścieżek w poszukiwaniu artystycznego rozwoju. Podróżując zabierają ze sobą argentyński folklor w świat poprzez koncerty i seminaria.

Dźwięk duetu oscyluje pomiędzy tradycyjnym i nowym klimatem argentyńskiego folkloru. Wśród klasycznych utworów „starego i nowego” brzmienia, ważne miejsce w repertuarze duetu zajmują ich autorskie kompozycje. Od lat podróżują po całym świecie ze swoją muzyką, tym samym czerpiąc inspirację dla swojej twórczości. Tworząc, zawsze odwołują się do harmonii i tradycji tańca, ich rytuałów i korzeni historycznych.

Od zawsze fascynowała ich rozległa Argentyna, ze swoim bogactwem krajobrazów, zwyczajów i kulturowych naleciałości. Jak sami mówią, podróżują, żeby „wiedzieć na własne oczy imponujące krajobrazy, poczuć aromaty, słuchaj ptaków żyjących w każdym drzewie, oddychać mroźnym powietrzem Patagonii i poczuć palące słońce północy kraju”.

Ich pierwsza międzynarodowa trasa odbyła się w poludniowym Chile w lutym 2014 r., której ukoronowaniem był udział w festiwalu Trabun, wieloletnim wydarzeniu mającym na celu integracje Narodów Chile i Argentyny. Od 2014 roku regularnie odwiedzają równiez
Europę, koncertując w prestiżowych salach koncertowych, pięknych teatrach i festiwalach. Odwiedzili m.in. Francję, Niemcy, Szwajcarię, Chorwację, Belgię, Holandię i Hiszpania. Z sukcesem wzięli udział w kilku festiwalach, jak: Latino Festival w Heidelbergu w latach 2016, 2017 i 2018. W 2015 i 2016 roku Festiwal Tango i Folkloru Tango Brucke w Einbeck (Niemcy)., Argentinische Folklore Festival w Stuttgarcie i wielokulturowy festiwal Refugium w Eichstadt (Niemcy), prestiżowy Hall Festival w Aguadas, Caldas i festiwal muzyki i poezji Linie jego ręki w Bogocie.

Bilety
40 PLN/ 30 PLN w przedsprzedaży

Do kupienia w kawiarni Por Fiesta Club lub przelewem na kontu klubu. Dane do przelewu w zakładce Kontakt / Menu → Kontakt /.