Balboa - smooth & elegant

Poczuj rytm i odkryj moc swing jazz. Tańcz Balboa w Por Fiesta Club.

Balboa is the smoothest and most elegant of the American jazz dances. Named after the California city where it was primarily danced in the 1920s, Balboa uses a close connection and fast footwork in a way that is truly unique. Because it takes up a small space, it is great for crowded dance floors. It is primarily danced to quick big band or gypsy jazz and teaches more about connection than almost any other style danced today.

Balboa to najbardziej subtelny i elegancki styl pośród tańców jazzowych. Tańczony do szybkiej muzyki big band gypsy (cygański) jazzu. Nazwa pochodzi od kalifornijskiego miasta, Balboa właśnie. To właśnie tam ten styl tańczony był najczęściej w latach 20. ubiegłego stulecia. Charakteryzuje go szybka praca stóp i bliskie objęcie. Objęcie i idąc za tym sztuka połączenia w parze stanowi o jego wyjątkowości, a nawet unikalności pośród tańców jazzowych. Balboa nie potrzebuje dużo przestrzeni, dlatego idealnie nadaję się  na „zatłoczone: parkiety.

Nasi Instruktorzy Balboa

Tańcz Balboa w Por Fiesta Club.

 

Związany z Lindy Hop od przeszło 16 lat. Zaczął tańczyć w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, kraju,  którym narodziło się i zyskało największą popularność Lindy Hop. Po dziś dzień Ameryka Północna może pochwalić się najprężniej działającymi ośrodkami Swingu i Lindy.

David przez kilka lat podróżował i uczyć się w różnych stanach tańca, w tym Lindy Hop właśnie. W 2010 roku przyjechał do Europy. Uczył i dawał warsztaty tańca m. in. w Londynie, Kopenhadze, Berlinie i Warszawie. 4 lata później, w 2014 roku zdecydował się zamieszkać w Krakowie. Od początku swojego pobytu w tym mieście uczy tańczyć i występuje. Nadal daje warsztaty w innych krajach Europy. Aktualnie oprócz Lindy Hop uczy również Blues Dance i Balboa, a także rozwija swoje umiejętności taneczne w stylach West Coast Swing i Tango.

 

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w roku 2013, kiedy po raz pierwszy poszłam na lekcje tanga. Taniec natychmiast stał się moją pasją.

Lindy Hop odkryłam nieco później a energia i radość tego stylu od razu podbiła moje serce. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach i warsztatach. Od samego początku trenuję pod czujnym okiem Davida Tritel, który szlifuje moją technikę w obu rolach zarówno jako partner (leader) jak i partnerka (follower). W swoim stylu lubię łączyć różne elementy tańców swingowych (lindy hop, blues, balboa, solo jazz). Taniec jest dla mnie jednym z najbardziej rozwojowych doświadczeń, w którym ciało musi uzupełniać się z umysłem.

Zapisz się na kurs

Balboa w Por Fiesta Club

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerki
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Ilość kursów:
123

Lindy hop - wybierz kurs:
poziom początkujący:
Lindy hop beginner/ First Step - NOWY KURS dla początkujących od 18 marca 2019/ poniedziałek 20:45-22:00

poziom początkujący + / średniozaawansowany:
Lindy hop beginner/ First Step + - dla początkujących +/ środa 18:30-19:45Lindy hop beginner +/ Second Step - poziom A +/ poniedziałek 19:30-20:45Lindy hop intermediate/ Dance & Flow - czwartek 21:00-22:15

Charleston - wybierz kurs:
Charleston beginner +/ Second step - poziom A +/ środa 19:45-21:00

Płatności:
Karty firmowe (Multisport, OK System, FitProfit): nie posiadam kartyposiadam kartę
Płatność za zajęcia: karnetpojedyncze zajęcia

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie