More

9 grudnia 2017 20:00 - 21:45

(+48) 516 175 284

Melodia, z której słynie argentyńskie Buenos Aires, to melodie argentyńskich tang. Rozkwit muzyki tanga przypada na lata 30. i 40. ubiegłego stulecia. Bogactwo i różnorodność kompozycji z tamtego okresu, że współcześni artyści nadal sięgają do repertuaru Złotej Ery. Podobnie jak znakomici muzycy – śpiewak Carlos Roulet i bandoenista Edgardo Otero Salvador. Wybierają i aranżują na nowo tanga z dawnych lat. Ich aranżacje nie tracą nic z kultowej maniery tango sucio, co sprawia, że grane przez nich utwory brzmią z autentyczną mocą i pasją de Viejos Milongueros.

Zapraszamy serdecznie na recital muzyki tanga
„Melodia de Buenos Aires”
Carlos Roulet (śpiew) & Edgardo Otero Salvador (bandoneon)
Sobota, 9 grudnia o godzinie 20:00.

Usłyszymy popularne tanga ww współczesnych aranżacjach jak En esta tarde gris oraz nieznane dotąd w Europie kompozycje, jak El último café, Gime el viento czy Cafetín de Buenos Aires.

Bilety: 40 PLN w dniu koncertu, 30 PLN w przedsprzedaży.

Rezerwacje: office@porfiestaclub.com

 

Carlos Roulet

Urodził się w Buenos Aires, w dzielnicy Villa Crespo. Jego śpiew tanga brzmi z autentyczną argentyńską pasją i mocą, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich pieśniarzy Złotej Ery Tanga.

W młodzieńczych latach tworzył swój warsztat artystyczny pod kierunkiem nauczycieli z różnych dziedzin, jak: Teresa Sarrail (aktorstwo), Sandra Pianiggiani, Hanna Purita (śpiew) czy Maria Laura Facal (ćwiczenia wokalne).

Doświadczenie artystyczne zdobywał początkowo na scenach teatru, przede wszystkim jako aktor. Niedługo potem usłyszał od Hanny Purity, zachwyconej jego wrażliwością i siłą głosu,: „Carlos masz wszystko (…) musisz śpiewać”. Po tym wydarzeniu, z końcem lat 90., decyduje się poświęcić wyłącznie działalności artysty śpiewaka. Od tego czasu śpiewał z wieloma orkiestrami tangowymi w Buenos Aires, współuczestniczył w tworzeniu znanych pokazów i spektakli tanga (“Al filo”, ”Boleros, tango y champagne”, “Cuchilleros de corazon”). Występował zarówno dla wielkich tłumów wielbicieli tanga jak i w bardziej kameralnych klubach, salonach i na milongach (Teatro Gral, San Martin, Centro cultural de la Cooperación, Festival Buenos Aires tango, Casa de la Cultura, Café Tortoni, Teatro Presidente Alvear, Piazzolla Tango). Śpiewał dla publiczności w Brazylii i Columbii, a od 2012 roku koncertuje również w Europie (Niemcy, Hiszpania, Polska, Słowacja, Ukraina, Włochy).

Jako artysta ma niezwykły kontakt z publicznością, a jego interpretacje tanga, zarówno na poziomie warstwy muzycznej jak i słownej, wywołują zachwyt u słuchaczy, bez względu na to czy śpiewa przy akompaniamencie dużej orkiestry czy też jednej gitary.

 

 

 

Edgardo Otero Salvador

Bandonionista, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny. Studiował fortepian oraz techniki jazzowe w Konserwatorium Muzycznym Gilardo Gilardi w La Placie pod kierunkiem maestra José Enrique Angelillo.

Jako członek kwintetu Escualo Tango koncertował we Francji w latach 2009 i 2012 – 2013 na zaproszenie orkiestry symfonicznej Opal Sinfonietta de Boulogne sur mer. Trasa koncertowa obejmowała miasta Bolougne sur Mer, Aix-en-Issart, Saint-Omer, Condette, Wimereux, Calais, Le Touquet i Lille. Z tą samą grupą, na zaproszenie Ambasady Argentyny w Paryżu, dał koncert w La Casa Argentina w paryskim kampusie uniwersyteckim.

Wraz z orkiestrą symfoniczną Opal Sinfonietta de Boulogne sur mer odbył tournee po Argentynie i Urugwaju. Koncertował między innym w Montevideo, San Nicolás, Santiago del Estero, Tucumán i La Plata. Ze szwajcarskim chórem Vocal Animatokoncertował w “Złotej Sali” w La Placie.