Lindy Hop Twój Nowy styl

Odkryj magię dawnych lat z muzyką swing jazz. Tańcz Lindy Hop w Por Fiesta Club.

Lindy Hop to styl tańca spopularyzowany w Nowym Jorku przez afroamerykańskich tancerzy w sali tanecznej o nazwie Savoy Ballroom.

W połowie dekady lat dwudziestych ubiegłego wieku, w klubie Savoy tancerze tańczyli  w stylu Charleston, zawierającym elementy innych stylów, jak „Texas Tommy”, «Black Bottom» czy Lindy Hop narodził się, gdy tancerze Ci zaczęli wprowadzać do swojego tańca figury tańczone w otwartym trzymaniu. Dotąd tańczono przede wszystkim w trzymaniu zamkniętym. Zjawisko to znane jest pod nazwą „baty” czy „Swing Out”.

Mówi się, że nazwa „Lindy Hop”  pojawiła się w 1927 roku w Sali Balowej Savoy podczas konkursu tańca na pamiątkę słynnego lotu Charlesa Lindbergha przez Atlantyk. Lindy jest połączeniem zdrobnienia Lindbergh i hop (skok w języku angielskim), by w ten sposób odnieść się do/ upamiętnić/ „skoku” od jednego wybrzeża oceanu do drugiego.

Lindy Hop bardzo szybko zyskało popularność w całych Stanach Zjednoczonych. W wydaniu magazynu Life z dnia 23 sierpnia 1943 roku, ogłoszono Lindy Hop jako „taniec narodowy”. Z biegiem czasu, Lindy Hop ewoluowało w różnych stylach jak: huśtawka, West Coast, Jive, Boogie Woogie, Balboa, Wendy, etc.

Technicznie rzecz biorąc w Lindy Hop wyróżniamy podstawowy krok liczony na 8 „eight count” lub na 6 „six count”. Na jego podstawie budowane są wariacje tańczone w strukturze prostokąta, po linii lub obrotowo wokół osi centralnej (wokół osi pary, w tym samym miejscu przestrzennym).

Nasi Instruktorzy Lindy Hop

Lindy Hop w Por Fiesta Club

David Tritel

Związany z Lindy Hop od przeszło 16 lat. Zaczął tańczyć w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, kraju,  którym narodziło się i zyskało największą popularność Lindy Hop. Po dziś dzień Ameryka Północna może pochwalić się najprężniej działającymi ośrodkami Swingu i Lindy.
David przez kilka lat podróżował i uczyć się w różnych stanach tańca, w tym Lindy Hop właśnie. W 2010 roku przyjechał do Europy. Uczył i dawał warsztaty tańca m. in. w Londynie, Kopenhadze, Berlinie i Warszawie. 4 lata później, w 2014 roku zdecydował się zamieszkać w Krakowie. Od początku swojego pobytu w tym mieście uczy tańczyć i występuje. Nadal daje warsztaty w innych krajach Europy. Aktualnie oprócz Lindy Hop uczy również Blues Dance i Balboa, a także rozwija swoje umiejętności taneczne w stylach West Coast Swing i Tango.

 

Dorota Kita

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w roku 2013, kiedy po raz pierwszy poszłam na lekcje tanga. Taniec natychmiast stał się moją pasją. Lindy Hop odkryłam nieco później a energia i radość tego stylu od razu podbiła moje serce. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach i warsztatach. Od samego początku trenuję pod czujnym okiem Davida Tritel, który szlifuje moją technikę w obu rolach zarówno jako partner (leader) jak i partnerka (follower). W swoim stylu lubię łączyć różne elementy tańców swingowych (lindy hop, blues, balboa, solo jazz). Taniec jest dla mnie jednym z najbardziej rozwojowych doświadczeń, w którym ciało musi uzupełniać się z umysłem.

Łukasz Bińczycki

Muzyka od zawsze towarzyszyła mi w życiu. Na samym początku stała się głównym przedmiotem mojego wykształcenia. Byłem skrzypkiem, pianistą oraz fagocistą będąc uczniem szkoły muzycznej i gdzieś wtedy mój tata pokazał mi jazz i klasycznego rocka. Kiedy później dowiedziałem się, że do mojego ukochanego jazzu, wymyślono styl taneczny, zacząłem tańczyć przy pierwszej okazji.

Minęły dwa lata odkąd tańczę Lindy Hop, do którego dołączył także Collegiate Shag, Balboa oraz Blues. Współtworzę krakowską scenę Lindy Hop i rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w krajowych i zagranicznych festiwalach i warsztatach.

Ria Arapki

Wszystko zaczęło się od rock’n rolla. Mój wujek odwiedził Grecję, skąd pochodzę, kiedy kończyłam liceum. Pokochałam wtedy taniec i będąc na drugim roku moich studiów zaczęłam tańczyć style latynoskie i standardy. Po roku odkryłam piękno Tanga Argentyńskiego. Dzięki swojemu instruktorowi, który wspaniale umiał przekazać mi swoją pasję  do tego stylu. Skupiałam się na nim przez pięć następnych lat, do czasu wyjazdu z Grecji. Nauczyłam się, jak bawić się muzyką, rytmem oraz jak sprawić by każdy krok w tańcu sprawiał mi radość.

Po przyjeździe do Polski zaczęłam tańczyć salsę kubańską. Minęło sześć lat mojego zaangażowania w style południowo – amerykańskie i wtedy, znajomy pokazał mi Lindy Hop. Od pierwszej lekcji byłam w tym stylu absolutnie zakochana. Już przeszło rok, jak uczestniczę możliwie w każdym wydarzeniu związanym z tym stylem tańca i muzyki.

Let's dance in this place!

Practice & Retro Swing Party w Por Fiesta Club

Klubowy Swing Practice

zapraszamy w co drugą sobotę w godz. 16:30 – 18:30. 
Sala czerwona/ LINDY HOP II Sala niebieska/ Balboa

Klubowy Swing Practice

zapraszamy jedną sobotę w miesiącu w godz. 19:30 – 01:00. 
Sala czerwona/ LINDY HOP II Sala niebieska/ Balboa

Wstęp 5 PLN/ dla klubowiczów gratis

Kolejny

2 grudnia

27 stycznia

Zapisz się na zajęcia

Lindy Hop w Por Fiesta Club

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

mam partnera/partnerkęposzukuję partnera/partnerki
Imię i Nazwisko partnera/ -ki

Wybierz zajęcia
Lindy hop /poziom A/ poniedziałek 20:45-22:00Lindy hop /poziom A/ czwartek 20:30-21:45Lindy hop /poziom A+/ poniedziałek 19:30-20:45Lindy hop /poziom B/ środa 18:00-19:15Slow drag /poziom A+/ czwartek 21:00-22:15

Płatności:

Karty firmowe (Multisport, OkSystem...): nie posiadam kartyposiadam kartę
Płatność za zajęcia:

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i imprezach organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie

zapoznałem się i akceptuje regulamin Por Fiesta Club
zgadzam się na przetwarzanie danych na wewnętrzne potrzeby Por Fiesta Club